کافه میر

مقاله

بعضی از کافه‌های عجیب دنیا

دنیا پر است از چیزهای عجیب و غریبی که روزبه‌روز تعدادشان زیادتر می‌شود و علت حضورشان هم این است که آدم‌ها از تجربه‌ی چیزهای جدید لذت می‌برند و هوس‌شان سیراب می‌شود.

گربه‌ها هم به این کافه دعوتند

 بین کافه‌های عجیب و غریب دنیا، توکیو کافه‌ای به نام ایکه‌بوکورو را در دل خود جای داده که محل مورد علاقه‌ی کافه‌روهایی است که عاشق گربه‌اند. ایکه‌بوکورو کافه‌ی نوشیدنی‌هاست و در آن خوراکی سِرو نمی‌شود. در ساعت‌های مختلف روز می‌توان همه جور گربه‌ای را در این کافه دید که سرگرم شیرنوشیدن‌اند، آخر شیر این جا فقط برای قهوه نیست و گربه‌ها مشتری دائم آن هستند. آدم‌ها هم پشت میزهای خودشان نوشیدنی‌های مورد علاقه‌شان را سفارش می‌دهند و با گربه‌ها سرگرمند.

صاحبان کافه می‌گویند کسانی هستند که روزها از محل کارشان مرخصی‌های طولانی می‌گیرند و برای وقت‌گذراندن با گربه‌ها به ایکه‌بوکورو می‌آیند. حال خوش چیزی است که تیم کافه قول آن را به مشتریان می‌دهند و به نظرشان از ساعت‌ها حرف زدن با دکترهای روان‌کاو مفیدتر است.

کافه‌ی زلزله‌خیز (کافه دیزستر)

کافه‌-رستورانی در اسپانیا وجود دارد که بیشتر مناسب کسانی است که به راحتی می‌توانند بر ترس‌هایشان غلبه کنند و به آسانی دل‌آشوبه نمی‌گیرند؛ البته خیال‌تان از غذا راحت باشد، کافه نوشیدنی‌ها و غذاهای خیلی خوبی دارد.

اما اتفاق عجیب این کافه‌ی زیرزمینی زلزله‌های ساختگی‌ای است که هنگام حضور افراد در آن رخ می‌دهد؛ همه چیز در این کافه برای تحمل زلزله‌ی ۷.۸ ریشتری آماده است. نگران بشقاب‌ها و لیوان‌ها نباشید، چون سنگینی‌شان سر جایشان نگه‌شان می‌دارد. کارکنان هم هنگام این زلزله‌ها کفش‌هایی به پا می‌کنند که ترمز دارد و به زمین می‌چسبد.

تنها نکته‌ی غیر قابل کنترل کافه که البته عمدی است و ترشح آدرنالین را بیشتر می‌کند، بیرون ریختن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها از ظرف‌هایشان است.

با چشم‌های بسته

خیلی‌ها نمی‌توانند با چشم‌های بسته غذا بخورند، این کار به نظرشان عجیب و غریب می‌آید و حتی باعث می‌شود طعم خوراکی‌ها را به‌خوبی حس نکنند. با این حال کافه‌ای در سوییس وجود دارد که شرط وارد شدن به آن، چشم‌های بسته است؛ دیگر با مشتری است که بلد باشد خوراکی و نوشیدنی‌هایش را جوری بخورد که روی لباس‌های خود و دیگری نریزد. منوی کافه هر هفته تغییر می‌کند و مشتری‌های قبلی نمی‌توانند خوراکی‌ها را به خاطر بسپرند.

رزرو