کافه میر

مقاله

یک روز با قهوه در کُره‌ی زمین

مردم تمام دنیا هر روز صبح آیین تقریبا مشابهی را تکرار می‌کنند: از خواب برمی‌خیزند و پیش از شروع کارهایشان قهوه می‌نوشند. چیزی که ممکن است این رفتار را متمایز کند، شکلِ آماده‌سازی قهوه و بعضی وقت‌ها محتویات آن است. قهوه فقط یک نوشیدنی معمولی نیست که مردم به خاطر فایده‌اش آن را بنوشند؛ بلکه جاهای مختلف دنیا آیین‌های مخصوصی برای این نوشیدنی وجود دارد. این آیین‌ها یا فرهنگ‌های قهوه‌نوشیدن به تعداد آدم‌های دنیا زیاد است.

آمریکایی‌ها ممکن است از ترکیب فلفل، لیمو یا پنیر در قهوه‌شان استقبال نکنند، اما جاهای دیگر دنیا عاشق این طعم‌ها در نوشیدنی‌های قهوه‌شان باشند. مثلا فنلاندی‌ها قهوه‌ي داغ‌شان را روی پنیرهای کورد می‌ریزند و اتفاقا این طعم عجیب و غریب را بسیار دوست دارند، در سنگال هم فلفل را با دانه‌های درشت قهوه آسیاب می‌کنند و احتمالا تندترین طعم قهوه را در دنیا دم می‌کنند.

اسپرسو به سبک ایتالیایی

اسپرسوی ایتالیایی در فنجان‌های کوچک با برشی از لیمو همراه است تا به قول ایتالیایی‌ها طعم‌ شیرین و دل‌چسب این نوشیدنی را آشکار کند. آن‌ها اسپرسو را اغلب ایستاده می‌نوشند و بر این باورند که کاپوچینو نوشیدنی مناسبی برای شب نیست و بهترین زمان برای لذت‌بردن از طعم کاپوچینو صبح است.

 

قهوه‌ی دارچینی مکزیک

مکزیکی‌ها «کفه دو اولا» را در ظرف‌های یک‌نفره‌ی سفالی همراه با چوب‌های دارچین دم می‌کنند. آن‌ها قانون خاصی برای زمان نوشیدن قهوه ندارند و در طول روز هر وقت هوسش را بکنند به سراغش می‌روند.

 

تلخی قهوه در عربستان سعودی

در خیلی از کشورها قهوه با آداب خاصی سرو می‌شود؛ عربستان یکی از این کشورهاست. هنگام پخش قهوه در یک میهمانی قهوه ابتدا به بزرگ‌ترین و مسن‌ترین افراد جمع تعارف می‌شود، مردها با مردها قهوه می‌خورند و زن‌ها با زن‌ها.

قهوه‌ی سیاه و بسیار تلخی که در این کشور نوشیده می‌شود، با هل طعم‌دار می‌شود و اغلب با خرما همراه است.

.

قهوه‌ی نه‌چندان تلخ ترکیه

قهوه‌ ترک را یک ضرب‌المثل قدیمی به خوبی توصیف می‌کند: «سیاه مثل جهنم، قوی مثل مرگ و شیرین مثل عشق.» قهوه در این کشور بیش‌تر چیزی شبیه دسر است تا یک نوشیدنی انرژی‌بخش صبح‌گاهی و اغلب با شیرینی‌های مخصوص این کشور نوشیده می‌شود. قهوه ترک را در ظرف‌های مسی دم و در فنجان‌های کوچک ظریف به میهمانان تعارف می‌کنند.

رزرو