کافه میر

مقاله

آیین قهوه در سرزمین مادری‌اش؛ اتیوپی

داستان‌های زیادی در مورد محل کشف قهوه وجود دارد که قوی‌ترین‌شان به افسانه‌ای اتیوپیایی برمی‌گردد که در آن چوپانی بزهایش را در حال خوردن دانه‌هایی عجیب دیده بود و گفته بود بزها بعد از خوردن دانه‌ها –سرحال- به این ور و آن ور می‌جهیدند. این طور که نقل می‌شود راهبان با شنیدن این داستان، دانه‌ها را در آتش انداختند که عطری خوش به دنبال داشت؛ قهوه متولد شده بود. در هر حال این جا کشوری است پر از درخت‌های قهوه و بر همین اساس یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های نوشیدن قهوه در کشور اتیوپی جریان دارد.

در اتیوپی و کشورهایی مانند اریتره، سِرو قهوه و ریختن آن در فنجان‌ها بر عهده‌ی خانم خانه یا جوان‌ترین زنی که در آن خانه حضور دارد. سِرو قهوه معنایی عمیق دارد و نشانه‌ی احترام و علاقه‌ای است که میزبان برای میهمان قائل می‌شود.

دانه‌های قهوه در ماهی‌تابه‌ای بدون در برشته می‌شوند و عطرشان تمام خانه را برمی‌دارد. حالا مرحله‌ی کوبیدن دانه‌ها در هاون است. پودر قهوه در کتری سفالی‌ای ریخته می‌شود که روی زغال قرار دارد و آب در آن در حال جوشیدن است. قهوه‌ی دم‌شده برای سِروشدن باید آیین خاصی را دنبال کند؛ میزبان حین پر کردن فنجان‌ها کتری را به بالا و پایین حرکت می‌دهد. در این مراسم که نماد طلب برکت و وفور نعمت برای میهمان است، فنجان او سه بار پر می‌شود و آخرین فنجان باراکا یا همان برکت نام دارد.  

رزرو