کافه میر

مقاله

نوشیدنی‌های مورد علاقه‌ی شخصیت‌های تخیلی داستان‌ها

اگر قرار بود شخصیت‌های داستانی مورد علاقه‌مان به کافه بروند، چه چیز سفارش می‌دادند؟ نوشیدنی مورد علاقه‌شان –با توجه به شخصیت و ماجراهایشان در قصه‌‌- چه بود؟

رومئو

رومئو به احتمال زیاد موکای شکلات سفارش می‌دهد و وقتی منتظر آماده‌شدن نوشیدنی‌اش است، متوجه می‌شود که باریستا ماکیاتوی فندقی برای مشتری دیگری آماده می‌کند و بدون این که حواسش به این مساله باشد که خود و تمام خانواده‌اش به مغزها حساسیت دارند، به این نتیجه می‌رسد که این نوشیدنی بهترین نوشیدنی برای اوست.

 

شرلوک هولمز

شرلوک هولمز که به احتمال زیاد واتسون همراهی‌اش می‌کند، پس از ورود به کافه دو چای ارل‌گری سفارش می‌دهد و از باریستا می‌خواهد سرِ نوشیدنی‌ها کمی خالی باشد تا بتواند به آن شکر و خامه اضافه کند. او چشمکی به باریستا می‌زند و می‌گوید: «می‌دونم کار تو بود.» باریستا فرار می‌کند و هولمز در حالی که چایش را می‌نوشد با خونسردی تعقیبش می‌کند.

 

شنل قرمزی

شنل قرمزی به سراغ شیرینی‌های کافه می‌رود و همه را سفارش می‌دهد. اما در نهایت با حواس‌پرتی شیرینی‌ها را جا می‌گذارد، چون می‌بیند کسی از بیرون کافه برایش دست تکان می‌دهد و با خودش فکر می‌کند «چه فکر خوبی که با او خوش‌و‌بشی بکند.»

 

زیبای خفته

زیبای خفته به محض ورود به کافه تقاضای نوشیدنی‌ای با بیش‌ترین میزان کافئین را دارد. باریستا یک فنجان آمریکانو تقدیم می‌کند و او نوشیدنی را لاجرعه سر می‌کشد تا بیدار بماند.

رزرو