کافه میر

مقاله

عجیب‌ترین قهوه‌های دنیا

آوولاته

این روزها تب آووکادو همه‌گیر شده و طرفداران رژیم‌های غذایی سالم از این میوه‌ی خوش‌مزه –به هر شکلی که باشد- استقبال می‌کنند. آوولاته، لاته‌ای است که در پوسته‌ی آووکادو سرو می‌شود. کافه‌ای در ملبورن اولین بار این نوشیدنی هیجان‌انگیز را به مشتریانش عرضه کرد و با استقبال مواجه شد. البته باید گفت این طعمی نیست که قهوه‌خورهای حرفه‌ای چندان از آن خوش‌شان بیاید و شاید فقط به عنوان یک نوشیدنی –و نه قهوه- آن را بنوشند.

 

قهوه‌ی بی‌رنگ

خیلی‌ها قهوه دوست دارند اما به‌خاطر رنگ دندان‌هایشان از خوردنش اجتناب می‌کنند و همیشه دل‌شان پیش قهوه می‌ماند. باید بگوییم با ظهور قهوه‌ي بی‌رنگ مشکل این افراد هم حل شده و می‌توانند با خیال راحت هر تعداد فنجان قهوه‌ای را که دل‌شان می‌خواهد بنوشند. این قهوه‌ي بی‌رنگ اختراع دو برادر اهل اسلواکی است که هم عاشق قهوه بودند و هم دندان‌هایشان برایشان اهمیت زیادی داشت. این دو برادر ادعا می‌کنند محصول بی‌رنگ‌شان از دانه‌های عربیکا با بهترین کیفیت تهیه شده و هیچ افزودنی‌ای ندارد.

 

قهوه‌ی زغال‌سنگی

یکی از راه‌های افزودن هیجان به نوشیدنِ قهوه این است که تکه‌ای زغال سوزان در آن بیندازید و طعم دود را به آن اضافه کنید –کاری که یک کافی‌شاپ در اندونزی کرد و هنوز هم ظاهرا تنها کافه‌ای در دنیاست که این کار را می‌کند. قهوه‌ای با زغال‌سنگ سوزان. ماجرا از یک اتفاق شروع شد؛ او در حال نگاه کردن به زغال‌های قرمزی بود که آب را جوش می‌آوردند، یکی از آن‌ها را توی قهوه انداخت و از همان روز داستان او و قهوه‌های زغالی‌اش شروع شد.

رزرو